ZUŠ Třeboň - Základní umělecká škola v Třeboni 

Bc. Jana Řeřábková

Výtvarný obor

Vyučuje na ZUŠ Třeboň a současně na SPŠ oděvní předmět Oděvní výtvarnictví. Vystudovala gymnázium, střední pedagogickou školu se zaměřením na vychovatelství a Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy - bakalářského studia.

e-mail: jrerabkova@seznam.cz

Přihlášení na výuku přes Teams. Klikněte na následující odkaz:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZjAyYTYxYTktZmE1MC00ZmE0LTlmN2MtZWU2MGM3OTQ1MTVm%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2229b86510-62b9-4971-bd2f-966203c95439%22%2c%22Oid%22%3a%22c2adf82a-3dd7-4ab0-8879-9bdc98550568%22%7d

 

Nějaké další nápady pro výtvarníky :-)

Malé a menší děti.

DÍRKOVAČKA

Pomůcky:

Myslím si, že v každé rodině se najde tzv. „dírkovačka“. Další věc, kterou budete potřebovat, je tvrdý papír, který jde ještě prorazit dírkovačkou. Na papír si nakreslete nějaký motiv a pomocí dírkovačky do něj udělejte po obvodu dírky, když by to nešlo, pomůžeme si hřebíkem - viz obrázek. Další věc je vlna, nebo bavlnka – maminka, nebo babička někde určitě má schované zbytečky od pletení, či vyšívání, a když ne, stačí obyčejný provázek.

Místo papíru můžete použít papírový tácek, nebo tácky z poly hmoty od různých potravin, nebo toaletní ruličky.

Postup:

Vlnou prošívejte dírky, až vám vznikne krásný barevný obrázek. Vlna, provázek, nebo bavlnky nám poslouží jako pastelka. Nemusíte používat jehlu, stačí navlhčit konec provázku a pak už být hodně šikovný a provlékat z dírky do dírky. Ne vždy musí být obrázek předkreslený, někdy stačí jen tak bez ladu a skladu provlékat. Konečný výsledek vás určitě překvapí.

V rámci opatření výzvy Vlády ČR prosím žáky o náledující:

Moji milí kamarádi, tak se nám to pěkně vše prodlužuje a já vás asi delší dobu neuvidím.                                                             

Pokusím se vám zde nabídnout nějaké nápady, které byste mohli doma vytvářet. Ti menší z nás, buďte prosím velmi opatrní se zacházením s nůžkami a jinými nebezpečnými nástroji, a také se raději zeptejte svých rodičů, jestli můžete použít materiál, který si vyberete. Byla bych moc ráda, kdybyste mi vaše výrobky zaslali na e-mail, nebo Messenger, nebo WhatsApp. Určitě vám s tím pomohou vaši rodiče.

Starší žáci mohou ve volných chvílích realizovat nějaké své výtvarné nápady, na které v době uspěchané školní docházky nezbývá čas. Myslím si, že níže nabídnuté aktivity mohou klidně posloužit i vám. Určitě nic nepokazíte, když si budete dělat nějaké realistické studie věcí z vašeho okolí. Zkuste třeba zátiší či portrét. Ale takové jen tak čmárání a malování, bez předem daného cíle je taky bezvadná uklidňující záležitost. Vždyť výtvarné dílo nemusí být vždy srozumitelné pro širokou veřejnost, stačí, když vy z toho budete mít dobrý pocit.

Vaše práce mi pošlete na výše uvedenou adresu. Neurčuji žádný časový horizont. Uvědomuji si, že toho ze škol máte mnoho, ale výtvarka vám pomůže se odreagovat a přijít na pozitivní myšlenky. Já budu doplňovat nápady a budu čekat na vaši zpětnou vazbu.

Vaše pančitelka Jana

Mozaika ze semínek, luštěnin, těstovin atd.

Na tuto mozaiku budete potřebovat něco z maminčiny špízky. Musíte opět poprosit někoho z rodiny, aby vám tyto suroviny poskytl. Moc se jich nespotřebuje. Semínka mají různou barvu a i různý tvar, takže se krásně hodí na to, abychom vytvořily krásně barevnou mozaiku. Některé možnosti vidíte na obrázku, ale můžete vytvořit úplně cokoliv.

Pomůcky: lepidlo (nejlépe Herkules, nebo Kores), podkladový materiál – karton (může to být nějaký papírový obal a použít ho z druhé čisté strany), pastelky, vodovky, fixy… Na doplnění můžete použít kamínky, peříčka, trávu, mech, nějaké ústřižky starých látek, prostě vše co se najde doma a už se nepoužívá.

Postup: nejprve si na papír předkreslete slabě tužkou obrázek, který posléze budete vyplňovat semínky, můžete si už dopředu namalovat, nebo nakreslit okolí, nebo jen tak vytvořit barevné pozadí. To taky můžete vybarvit až po dokončení mozaiky. Když se vám mozaika povede, což pevně věřím, udělejte do kartonu dírky a pověste si obrázek někam, kde bude dělat parádu. Protože se blíží Velikonoce, zvolte nějaký jarní motiv a máte velikonoční výzdobu zajištěnou.

Výtvarné nápady je možné nalézt zde.

Moji milí žáci, v těchto nečekaných dnech volna byste si mohli pohrát s věcmi, které máte doma k vyhození. Sestavte „něco“ z čeho si po návratu do ZUŠ uděláme výstavku. Může to být v 3D, ale i jen plošná práce – třeba jako komiks, nebo ilustrace. Než začnete tvořit, zeptejte se rodičů, jestli můžete pracovat s vybraným materiálem.

Co vše můžete využít: staré noviny, časopisy, obaly, hračky, textil, plast, přírodniny a jistě i mnoho dalších věcí, které byste jinak vyhodily, nebo vám zbytečně leží někde ve sklepě, či na půdě.

Jsem přesvědčená, že budu v úžasu, co vše přinesete. Ovšem nechtěla bych, abyste se trápili a byli nešťastní z toho, že nic nevymyslíte, pak mi jenom namalujte, nebo nakreslete to, co máte rádi.

Těším se na vás. Můj telefon je: 606 601 757, nebo e-mail: jrerabkova@seznam.cz

POÚTSTČTSONE
                                          

Novinky e-mailem:

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Novohradská flétna

Dne 10. 5. 2024 se naše tři žačky účastnily soutěže Novohradská flétna. Gratulujeme ke krásnému umístění a paní učitelce Jaroslavě Šlechtové děkujeme za reprezentaci školy.

více

Vystoupení žáků literárně dramatického oboru

Všichni jste srdečně zváni na vystoupení žáků literárně dramatického oboru!!

více

Mládí a Bohuslav Martinů

Ve dnech 22. 4. - 24. 4.2024 vyrazili naši zpěváci do Poličky, kde proběhla celostátní pěvecká soutěžní přehlídka Mládí a Bohuslav Martinů. Gratulujeme žákům ke krásným umístěním v silné konkurenci!! Zároveň děkujeme paní učitelce MgA. Stanislavě Blažíčkové a panu korepetitorovi Petru Egertovi B.A. za vynikající reprezentaci školy.

více

Ústřední kolo ve hře na klavír

Ve dnech 25. 4. - 28. 4. 2024 proběhlo v ZUŠ Taussigova Praha Ústřední kolo soutěže žáků ve hře na klavír. Naše škola tam měla jedno želízko v ohni v podobě klavírního dua Di Sinistra. Gratulujeme děvčatům ke krásnému umístění a paní učitelce BcA. Martině Krausové děkujeme za kvalitní přípravu jejich svěřenkyň!!

více

Přihlášky do AUK

Již přijímáme přihlášky Akademie umění a kultury Třeboň pro akademický rok 2024/2025 a 2025/2026. Možno stáhnout v odkazu.

více

Základní umělecká škola, Třeboň, Masarykovo nám. 20/I

Masarykovo nám. 20/I, Třeboň I, 379 01, Třeboň

Identifikátor datové schránky:  kw5jg6b

IČO: 60816902

PODATELNA >>

Prohlášení o přístupnosti

Šablony OP JAK ZUŠ Třeboň

Ředitel:

MgA. Matouš K. Řeřicha
e-mail: reditel@zustrebon.cz
telefon: 384 722 323

Zástupci ředitele:

Mgr. Jitka Bastlová
e-mail: zastupce@zustrebon.cz,              bastlova.jitka@centrum.cz

Alena Kohoutová
e-mail: kohoutova@zustrebon.cz

Odloučená pracoviště ZUŠ Třeboň

  • Lomnice nad Lužnicí
  • Suchdol nad Lužnicí
  • České Velenice

 


Partneři školy:

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout