ZUŠ Třeboň - Základní umělecká škola v Třeboni 

Bc. Jana Řeřábková

Výtvarný obor

Vyučuje na ZUŠ Třeboň a současně na SPŠ oděvní předmět Oděvní výtvarnictví. Vystudovala gymnázium, střední pedagogickou školu se zaměřením na vychovatelství a Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy - bakalářského studia.

e-mail: jrerabkova@seznam.cz

Přihlášení na výuku přes Teams. Klikněte na následující odkaz:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZjAyYTYxYTktZmE1MC00ZmE0LTlmN2MtZWU2MGM3OTQ1MTVm%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2229b86510-62b9-4971-bd2f-966203c95439%22%2c%22Oid%22%3a%22c2adf82a-3dd7-4ab0-8879-9bdc98550568%22%7d

 

Nějaké další nápady pro výtvarníky :-)

Malé a menší děti.

DÍRKOVAČKA

Pomůcky:

Myslím si, že v každé rodině se najde tzv. „dírkovačka“. Další věc, kterou budete potřebovat, je tvrdý papír, který jde ještě prorazit dírkovačkou. Na papír si nakreslete nějaký motiv a pomocí dírkovačky do něj udělejte po obvodu dírky, když by to nešlo, pomůžeme si hřebíkem - viz obrázek. Další věc je vlna, nebo bavlnka – maminka, nebo babička někde určitě má schované zbytečky od pletení, či vyšívání, a když ne, stačí obyčejný provázek.

Místo papíru můžete použít papírový tácek, nebo tácky z poly hmoty od různých potravin, nebo toaletní ruličky.

Postup:

Vlnou prošívejte dírky, až vám vznikne krásný barevný obrázek. Vlna, provázek, nebo bavlnky nám poslouží jako pastelka. Nemusíte používat jehlu, stačí navlhčit konec provázku a pak už být hodně šikovný a provlékat z dírky do dírky. Ne vždy musí být obrázek předkreslený, někdy stačí jen tak bez ladu a skladu provlékat. Konečný výsledek vás určitě překvapí.

V rámci opatření výzvy Vlády ČR prosím žáky o náledující:

Moji milí kamarádi, tak se nám to pěkně vše prodlužuje a já vás asi delší dobu neuvidím.                                                             

Pokusím se vám zde nabídnout nějaké nápady, které byste mohli doma vytvářet. Ti menší z nás, buďte prosím velmi opatrní se zacházením s nůžkami a jinými nebezpečnými nástroji, a také se raději zeptejte svých rodičů, jestli můžete použít materiál, který si vyberete. Byla bych moc ráda, kdybyste mi vaše výrobky zaslali na e-mail, nebo Messenger, nebo WhatsApp. Určitě vám s tím pomohou vaši rodiče.

Starší žáci mohou ve volných chvílích realizovat nějaké své výtvarné nápady, na které v době uspěchané školní docházky nezbývá čas. Myslím si, že níže nabídnuté aktivity mohou klidně posloužit i vám. Určitě nic nepokazíte, když si budete dělat nějaké realistické studie věcí z vašeho okolí. Zkuste třeba zátiší či portrét. Ale takové jen tak čmárání a malování, bez předem daného cíle je taky bezvadná uklidňující záležitost. Vždyť výtvarné dílo nemusí být vždy srozumitelné pro širokou veřejnost, stačí, když vy z toho budete mít dobrý pocit.

Vaše práce mi pošlete na výše uvedenou adresu. Neurčuji žádný časový horizont. Uvědomuji si, že toho ze škol máte mnoho, ale výtvarka vám pomůže se odreagovat a přijít na pozitivní myšlenky. Já budu doplňovat nápady a budu čekat na vaši zpětnou vazbu.

Vaše pančitelka Jana

Mozaika ze semínek, luštěnin, těstovin atd.

Na tuto mozaiku budete potřebovat něco z maminčiny špízky. Musíte opět poprosit někoho z rodiny, aby vám tyto suroviny poskytl. Moc se jich nespotřebuje. Semínka mají různou barvu a i různý tvar, takže se krásně hodí na to, abychom vytvořily krásně barevnou mozaiku. Některé možnosti vidíte na obrázku, ale můžete vytvořit úplně cokoliv.

Pomůcky: lepidlo (nejlépe Herkules, nebo Kores), podkladový materiál – karton (může to být nějaký papírový obal a použít ho z druhé čisté strany), pastelky, vodovky, fixy… Na doplnění můžete použít kamínky, peříčka, trávu, mech, nějaké ústřižky starých látek, prostě vše co se najde doma a už se nepoužívá.

Postup: nejprve si na papír předkreslete slabě tužkou obrázek, který posléze budete vyplňovat semínky, můžete si už dopředu namalovat, nebo nakreslit okolí, nebo jen tak vytvořit barevné pozadí. To taky můžete vybarvit až po dokončení mozaiky. Když se vám mozaika povede, což pevně věřím, udělejte do kartonu dírky a pověste si obrázek někam, kde bude dělat parádu. Protože se blíží Velikonoce, zvolte nějaký jarní motiv a máte velikonoční výzdobu zajištěnou.

Výtvarné nápady je možné nalézt zde.

Moji milí žáci, v těchto nečekaných dnech volna byste si mohli pohrát s věcmi, které máte doma k vyhození. Sestavte „něco“ z čeho si po návratu do ZUŠ uděláme výstavku. Může to být v 3D, ale i jen plošná práce – třeba jako komiks, nebo ilustrace. Než začnete tvořit, zeptejte se rodičů, jestli můžete pracovat s vybraným materiálem.

Co vše můžete využít: staré noviny, časopisy, obaly, hračky, textil, plast, přírodniny a jistě i mnoho dalších věcí, které byste jinak vyhodily, nebo vám zbytečně leží někde ve sklepě, či na půdě.

Jsem přesvědčená, že budu v úžasu, co vše přinesete. Ovšem nechtěla bych, abyste se trápili a byli nešťastní z toho, že nic nevymyslíte, pak mi jenom namalujte, nebo nakreslete to, co máte rádi.

Těším se na vás. Můj telefon je: 606 601 757, nebo e-mail: jrerabkova@seznam.cz

POÚTSTČTSONE
                                          

Novinky e-mailem:

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Přijatí žáci na umělecké školy

V polovině ledna probíhaly talentové zkoušky na střední umělecké školy. Z akordeonové třídy paní učitelky Lenky Slaninové byl přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze Václav Bastl a na Konzervatoř do Pardubic Vítek Chlapec. Barbora Smolková, žačka ze třídy paní učitelky Terezy Roblové, byl přijata na Konzervatoř v Českých Budějovicích, kde bude studovat obor příčná flétna. Talentové zkoušky dělali i naši výtvarníci.  Do Českého Krumlova na SUPŠ obor Scénická a výstavní tvorba byly přijaty Anna Maděrová ze třídy MgA. Matouše Řeřichy a Marie Šimáčková ze třídy Mgr. Viléma Roženského. Na SUPŠ v Bechyni budou od září studovat Multimediální tvorbu Rozálie Bednářová a Agáta Škapíková, do Jihlavy byla přijata Gabriela Miléřová a na obor Výtvarné zpracování skla při OA, SOŠ, SOU Třeboň byl přijat Lukáš Lacina. Všichni uvedení jsou žáky Mgr. Viléma Roženského. Přijatým mladým umělcům gratulujeme a přejeme hodně štěstí!!

ZUŠkový "bazárek"

Místo pro Vaše inzeráty!

více

Přihlášení na výuku do VO - skupiny Jany Řeřábkové

Vážení milí, žáci a rodiče,

po kliknutí na níže přiložený odkaz se přihlásíte v aplikaci Teams na dle svého ročníku a rozvrhu do hodin Výtvarného oboru Bc. Jana Řeřábková.

S přátelským pozdravem a přáním pevného zdraví.

Ředitel ZUŠ Třeboň MgA. Matouš Řeřicha

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZjAyYTYxYTktZmE1MC00ZmE0LTlmN2MtZWU2MGM3OTQ1MTVm%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2229b86510-62b9-4971-bd2f-966203c95439%22%2c%22Oid%22%3a%22c2adf82a-3dd7-4ab0-8879-9bdc98550568%22%7d

 

Přihlášení na výuku HUDEBNÍ NAUKY

Vážení milí, žáci a rodiče,

po kliknutí na níže přiložený odkaz se přihlásíte v aplikaci Teams na dle svého ročníku a rozvrhu do hodin Hudební nauky.

S přátelským pozdravem a přáním pevného zdraví .

Ředitel ZUŠ Třeboň MgA. Matouš Řeřicha

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_Y2JiYWNmNjEtNGMwMS00YTRmLWJjZWYtMjVmOWRlYmUzNTg0%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2229b86510-62b9-4971-bd2f-966203c95439%22%2c%22Oid%22%3a%222e03a35c-2556-445d-ae33-e9f49f593715%22%7d

Přihlášení na výuku TANEČNÍHO OBORU

Vážení milí, žáci a rodiče,

po kliknutí na níže přiložený odkaz se přihlásíte v aplikaci Teams na dle svého ročníku a rozvrhu do hodin Tanečního oboru.

S přátelským pozdravem a přáním pevného zdraví.

Ředitel ZUŠ Třeboň MgA. Matouš Řeřicha

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_OWExZDExZTctNDJhMS00NTdlLWFlZmItNmViN2Y1NGFlMGE1%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2229b86510-62b9-4971-bd2f-966203c95439%22%2c%22Oid%22%3a%220e5d4b10-8161-4d28-a1e4-036e12058d93%22%7d

Základní umělecká škola, Třeboň, Masarykovo nám. 20/I

Masarykovo nám. 20/I, Třeboň I, 379 01, Třeboň

Identifikátor datové schránky:  kw5jg6b

PODATELNA >>

Prohlášení o přístupnosti

Ředitel:

MgA. Matouš K. Řeřicha
e-mail: reditel@zustrebon.cz
telefon: 384 722 323

Zástupci ředitele:

Mgr. Jitka Bastlová
e-mail: zastupce@zustrebon.cz,               bastlova.jitka@centrum.cz

Alena Kohoutová
e-mail: kohoutova@zustrebon.cz

Odloučená pracoviště ZUŠ Třeboň

  • Lomnice nad Lužnicí
  • Suchdol nad Lužnicí
  • České Velenice

 


Partneři školy:

Zavřít

BYLY PŘIDÁNY UČEBNÍ MATERIÁLY PRO PPHV, PHV A HUDEBNÍ NAUKY NA OBDOBÍ OD 22. 2. 2021.

NA SVISLÉ LIŠTĚ NALEZNETE PŘIHLAŠOVACÍ ÚDAJE K VÝUCE hn, to, vo!!

Vážení milí rodiče, žáci,

i na přelomu roku jsem opět nositel nedobrých zpráv. Bohužel, jak už asi všichni Ze sdělovacích prostředků víte, od pondělí 4. 1. 2021 dle nařízení vlády ČR musíme opět nastoupit na distanční způsob vzdělávání ve všech oborech. Výuka žáků základních uměleckých škol probíhá distančním způsobem. Pedagogové školy vás budou kontaktovat – scénář výuky je totožný tomu z podzimu. Výuka skupinových oborů bude probíhat přes aplikaci Teams na odkazech, které již máte uloženy z předešlé doby. V oboru hudebním – dle rozvrhu a po domluvě s třídním pedagogem ve stejných programech a aplikacích, způsobem stejným jako na podzim. S pozdravem v naději pro lepší budoucnost MgA. Matouš Řeřicha

Milí rodiče, milí žáci, příznivci naší třeboňské ZUŠky, jelikož jsme letos nemohli absolvovat naše tradiční Miniturné naživo, rozhodli jsme se pro verzi online. Na následujícím odkazu se můžete podívat tzv. CO-Miniturné: https://youtu.be/teaPdeIjufA Děkujeme všem, pedagogům i jejich žákům, co se na tom našem ZUŠkovém "filmu" podíleli. Přejeme Vám klidné a pohodové vánoční svátky a jen to nejlepší a s úsměvem do roku 2021. Kolektiv pedagogických i nepedagogických pracovníků ZUŠ Třeboň :-)

 

Milí rodiče, milí žáci, příznivci naší třeboňské ZUŠky,
jelikož jsme letos nemohli absolvovat naše tradiční Miniturné naživo, rozhodli jsme se pro verzi online. Na následujícím odkazu se můžete podívat tzv. CO-Miniturné.  
Děkujeme všem, pedagogům i jejich žákům, co se na tom našem ZUŠkovém "filmu" podíleli. 
Přejeme Vám klidné a pohodové vánoční svátky a jen to nejlepší a s úsměvem do roku 2021.
Kolektiv pedagogických i nepedagogických pracovníků ZUŠ Třeboň :-)

MINITURNÉ VIII.Milí rodiče, milí žáci, příznivci naší třeboňské ZUŠky,
jelikož jsme letos nemohli absolvovat naše tradiční Miniturné naživo, rozhodli jsme se pro verzi online. Na následujícím odkazu se můžete podívat tzv. CO-Miniturné.  
Děkujeme všem, pedagogům i jejich žákům, co se na tom našem ZUŠkovém "filmu" podíleli. 
Přejeme Vám klidné a pohodové vánoční svátky a jen to nejlepší a s úsměvem do roku 2021.
Kolektiv pedagogických i nepedagogických pracovníků ZUŠ Třeboň :-)

 

 

 
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím