Akademie Umění a kultury

Při Základní umělecké škole Třeboň již třetím rokem působí Akademie umění a kultury.

Akademie umění a kultury – vzdělávání III. věku je určena pro osoby v postproduktivním věku, tj. pro seniorky, seniory a občany ve věku 55+. Poskytujeme jim odborné studium ve všech uměleckých oborech – hudebním (zpěv, klavír, varhany, akordeon, kytara, housle, violoncello, dechové – žesťové a dřevěné nástroje, bicí nástroje) výtvarném (malba, kresba, grafika, počítačová grafika, fotografie, modelování – sochařství), tanečním (Klasické taneční techniky, Současný tanec, Taneční průprava) a literárně-dramatickém (recitace, dramatika – herectví, autorské psaní). Zájemcům umožňujeme smysluplné a aktivní naplnění volného času specificky zaměřeným studiem, který vhodně naplňuje jejich potřeby, a to jak psychické - tvořivost, seberealizace, uplatnění, tak potřeby sociální - navázání nových kontaktů s vrstevníky podobných zájmů apod.

Úkolem Akademie je tak motivovat občany seniorského věku k aktivnímu přístupu k životu a posílení jejich duševní i fyzické kondice prostřednictvím umění. Ve městech, kde AUK Třeboň při ZUŠ působí, vznikla komplexně pojatá veřejná instituce (v porovnání s jinými městy i kraji v ČR jsme před dvěma lety byli ojedinělí), která je otevřená pro umělecké vzdělávání všech generací.

V ZUŠ Třeboň tak vznikl skutečný prostor mezigenerační solidarity a komunikace, který vhodně doplnil dlouhodobý cíl školy, a to bylo vytvořit v ZUŠ Třeboň lokální, sociálně kulturní prostředí, kde se žáci a učitelé cítí bezpečně. Mikrosvět, kde jsou žáci vnímaví, ohleduplní a učitelé dodržují pravidla vzájemných vztahů, která si sami nastavují.

Vzdělávání v uměleckých oborech je personálně zabezpečeno kvalifikovanými a plně aprobovanými pedagogy z řad učitelů ZUŠ, nebo specializovanými lektory z oblasti celoživotního vzdělávání.

Studium probíhá formou didakticky přizpůsobených individuálních či skupinových výuk, přednášek, cvičení, seminářů, rozdělených do pololetních částí, tzv. zimních a letních semestrů, jednou za čtrnáct dní v trvání 1 - 2 vyučovacích hodin, převážně v dopoledních hodinách, ale ke studiu lze využít i čas večerní.

V průběhu vzdělávání nejsou studenti hodnoceni a semestry nejsou zakončeny zápočtovým týdnem, ani zkouškou. Účast ve výuce se zaznamenává studentům do indexu. Účastník studia, který splní po 2 letech stanovené podmínky, se stane absolventem Akademie umění a kultury Třeboň a je mu vydán certifikát na slavnostní promoci za účasti zástupců Krajského úřadu, měst v našem regionu a dalších významných hostů.

Partneři projektu

Partnerem projektu je Krajský úřad Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice zastoupený hejtmankou Mgr. Ivanou Stráskou.

Odloučená pracoviště ZUŠ Třeboň s působností AUK Třeboň

Suchdol nad Lužnicí, České Velenice a Lomnice nad Lužnicí.

Další případné informace Vám rádi podáme na 384 722 326 nebo na info@zustrebon.cz

Kapacita omezena!

Vzdělávání na AUK Třeboň je bezplatné!

Motto projektu:

„Pohled na to, co je v přírodě a umění krásné, vzbudí vzpomínky na ty, které milujeme“

Stendhal

Kolektiv pedagogů ZUŠ Třeboň chápe Akademii umění a kultury jako velmi důležitou součást uměleckého vzdělávání a získávání dalších zkušeností nejen po pedagogické, ale i lidské stránce pohledu na umění a kulturu.

Těšíme se na Vás…

Miniturné VI.

Všichni jste srdečně zváni!!

Zavřít

Ve dnech 22. - 24. 11. 2018 se konala mezinárodní pěvecká soutěž v ZUŠ Olomouc Žerotín. Z Jihočeského kraje se zúčastnilo pěvecké oddělení ZUŠ Třeboň pod vedení učitelky MgA. Stanislavy Blažíčkové a ve velké konkurenci a vysoké úrovni soutěže žáci získali významné ocenění. Gratulujeme!!