ZUŠ Třeboň - Základní umělecká škola v Třeboni 

Mgr. Roženský Vilém

Výuka od října 2020

Vážení milí žáci, rodiče,

v době, kdy musíme vyučovat výtvarný obor distančním způsobem, jsem k dispozici na aplikaci WhatsApp pod telefoním číslem 608646922. Děkuji.

Vilém Roženský

Zobrazit celý text

Písmo a grafika - emblém známé osobnosti

Vytvoř z iniciál jména a příjmení tobě známé osobnosti typografický symbol. Použij zajímavý písmový font (typ písma, originální abeceda), písmena prolni či efektně zkombinuj. Můžeš do emblému vložit i zjednodušený kresebný motiv vztahující se k dané osobnosti (zvíře jako alegorii, atribut spojený s osobou).

Zobrazit celý text

Ptačí budka s ptáčkem

Při procházkách po okolí vašeho bydliště jste si jistě všimli po stromech rozvěšených ptačích budek. Zastavte se u té nezajímavější, vyndejte si kousek papíru a tužku, postavte se pod ní z takového úhlu, abyste ji nahlédli ze tří stran, a načrtněte ji, můžete zachytit i větve kolem. Doma ji pak přimyslete ptáčka, který by se vám k ní líbil, a dokreslete.

Zobrazit celý text

Překreslený reklamní leták

Určitě máte možnost zabavit pro sebe nějaký reklamní leták. Prohlédněte si ho a vyberte si jeho část či detail s reklamní nabídkou nebo fotografií, která vás jakýmkoliv způsobem zaujala. Daný výsek buď vystřihněte nebo orámujte a zkuste ho kresebně zpracovat tak, aby se fotka a grafika úplně ztratili v šrafurách a obtahových linkách. Pokud máte fantazii, dodejte letákové nabídce nový smysl či obsah.

Zobrazit celý text

Postav bunkr!

Zpřeházeli jste si někdy pokojíček? Prostě proto, aby jste si postavili temné útočiště v rohu pokojíčku, obýváku, na gauči, z křesla, z matrací, z klacků v lese? výborně. Pusťte se znovu do toho a vše nafoťte. Kdo dokáže nakreslit i plán stavby, je největší český architekt.

Zobrazit celý text
1235>>
POÚTSTČTSONE
                                          

Novinky e-mailem:

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Novohradská flétna

Dne 10. 5. 2024 se naše tři žačky účastnily soutěže Novohradská flétna. Gratulujeme ke krásnému umístění a paní učitelce Jaroslavě Šlechtové děkujeme za reprezentaci školy.

více

Vystoupení žáků literárně dramatického oboru

Všichni jste srdečně zváni na vystoupení žáků literárně dramatického oboru!!

více

Mládí a Bohuslav Martinů

Ve dnech 22. 4. - 24. 4.2024 vyrazili naši zpěváci do Poličky, kde proběhla celostátní pěvecká soutěžní přehlídka Mládí a Bohuslav Martinů. Gratulujeme žákům ke krásným umístěním v silné konkurenci!! Zároveň děkujeme paní učitelce MgA. Stanislavě Blažíčkové a panu korepetitorovi Petru Egertovi B.A. za vynikající reprezentaci školy.

více

Ústřední kolo ve hře na klavír

Ve dnech 25. 4. - 28. 4. 2024 proběhlo v ZUŠ Taussigova Praha Ústřední kolo soutěže žáků ve hře na klavír. Naše škola tam měla jedno želízko v ohni v podobě klavírního dua Di Sinistra. Gratulujeme děvčatům ke krásnému umístění a paní učitelce BcA. Martině Krausové děkujeme za kvalitní přípravu jejich svěřenkyň!!

více

Přihlášky do AUK

Již přijímáme přihlášky Akademie umění a kultury Třeboň pro akademický rok 2024/2025 a 2025/2026. Možno stáhnout v odkazu.

více

Základní umělecká škola, Třeboň, Masarykovo nám. 20/I

Masarykovo nám. 20/I, Třeboň I, 379 01, Třeboň

Identifikátor datové schránky:  kw5jg6b

IČO: 60816902

PODATELNA >>

Prohlášení o přístupnosti

Šablony OP JAK ZUŠ Třeboň

Ředitel:

MgA. Matouš K. Řeřicha
e-mail: reditel@zustrebon.cz
telefon: 384 722 323

Zástupci ředitele:

Mgr. Jitka Bastlová
e-mail: zastupce@zustrebon.cz,              bastlova.jitka@centrum.cz

Alena Kohoutová
e-mail: kohoutova@zustrebon.cz

Odloučená pracoviště ZUŠ Třeboň

  • Lomnice nad Lužnicí
  • Suchdol nad Lužnicí
  • České Velenice

 


Partneři školy:

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout