ZUŠ Třeboň - Základní umělecká škola v Třeboni 

Mgr. Roženský Vilém

Kuchyňské zátiší

Co je to vlastně zátiší. Je tím myšlen tichý, klidný či skrytý kout někde venku v přírodě či v nějakém domě, dílně, stodole atd. Nejčastěji znázorňované zátiší jsou květiny na stole, či nějaká pěkně rozložená sbírka k sobě patřících předmětů, třeba džbán, láhev, hrneček na ubruse. Zkuste nakreslit kuchyňský stůl či linku poté, co jste dosnídali, dojedli oběd či večeři. Zakreslete sklad předmětů čekajících na své uklizení a umytí. Můžete nejprve vyfotit a pak podle toho nakreslit. Nejlepší je ale kreslit naživo podle modelu.

Zobrazit celý text

Oblíbený polštář

Jak vypadá, nebo by mohl vypadat můj nejoblíbenější polštář? Jednoduše pruhovaný či s oblíbeným zvířátkem, postavičkou? Měkoučký se špičatými rohy? A jak ho ztvárnit? Namalovat barvami a měkoučkým štětcem, tak jako je měkoučký polštář sám.

Zobrazit celý text

Nevelikonoční zajíček

Téměř všichni umíme nakreslit rozkošného velikonočního zajíčka. Pojďme se pro změnu kouknout, jak vypadá ten opravdový. Když si opravdového zajíce polního prohlédneme, zjistíme možná, že vypadá o fous jinak. Přesto je to i ve skutečnosti krásně stavěné zvířátko až zvíře, a nádherně tvarované, jak od futuristického designéra. Zkuste ho nakreslit v jeho opravdové kráse.

Zobrazit celý text

Přečmáraná partitura. Pro dobré i špatné hudeníky.

1. Vezmi si notový záznam své oblíbené či nejděsivější skladby. 2. Nakresli si na nový papír prázdnou osnovu. 3. Vedle si polož tu originální.4. Začni překreslovat původní notový záznam tak, že nebudeš znázorňovat noty, ale místo nich si vymyslíš vlastní roztodivné značky. 5. Značkami mohou být linie, fleky, geometrické útvary, písmena, smajlíky, slova, čmáranice, kudrlinky, zubaté linie, oblouky, kaňky, body, lebky, rostliny. Např. dlouhý hluboký tón může být tmavomodrou tůní, rychlé noty nahoru mohou být schody, dramatické akordy výbuchy barev. 6. Nech se vést fantazií. Překresli skladbu, kterou znáš z vlastního hraní či poslechu. Můžeš se též inspirovat i složitou partiturou nějakého koncertu či symfonie.

Zobrazit celý text

Josef Sudek a fotografování v předjaří

Pan Sudek je největší český fotograf, učí se o něm studenti fotografie po celém světě. Za nejlepší dobu k fotografování krajiny považoval předjaří, to už pomalu uteklo, nicméně, využijte vycházek v jarní krajině k vytváření nezvyklých fotografií. Můžete poté podle nich i kreslit.

Zobrazit celý text
POÚTSTČTSONE
                                          

Novinky e-mailem:

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Přihlášky do AUK

Již přijímáme přihlášky Akademie umění a kultury Třeboň pro akademický rok 2024/2025 a 2025/2026. Možno stáhnout v odkazu.

více

Okresní kolo soutěže ve hře na klavír

V pátek 23. 2. 2023 pořádala naše škola Okresní kolo v sólové a čtyřruční hře na klavír. Děkujeme našim paním učitelkám klavíru za kvalitní přípravu jejich soutěžících. Všem soutěžícím gratulujeme ke krásným umístěním a postupujícím přejeme mnoho štěstí v Krajských kolech!!

více

Talent Jihočeského kraje 2023

Náš bývalý žák a absolvent výtvarného oboru Matyas Řeřicha získal ocenění Talent Jihočeského kraje 2023! Nyní je Matyas studentem 2. ročníku studijního oboru Modelářství a návrhářství oděvů. Pod vedením Bc. Jany Řeřábkové v minulém školním roce získal na mezinárodní soutěži MMT v Jihlavě 1. místo, v letošním roce získal 2. místo. Za zmínku stojí fakt, že 1. místo mu uniklo o jeden jediný bod. Gratulujeme!!

Základní umělecká škola, Třeboň, Masarykovo nám. 20/I

Masarykovo nám. 20/I, Třeboň I, 379 01, Třeboň

Identifikátor datové schránky:  kw5jg6b

IČO: 60816902

PODATELNA >>

Prohlášení o přístupnosti

Šablony OP JAK ZUŠ Třeboň

Ředitel:

MgA. Matouš K. Řeřicha
e-mail: reditel@zustrebon.cz
telefon: 384 722 323

Zástupci ředitele:

Mgr. Jitka Bastlová
e-mail: zastupce@zustrebon.cz,              bastlova.jitka@centrum.cz

Alena Kohoutová
e-mail: kohoutova@zustrebon.cz

Odloučená pracoviště ZUŠ Třeboň

  • Lomnice nad Lužnicí
  • Suchdol nad Lužnicí
  • České Velenice

 


Partneři školy:

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout