ZUŠ Třeboň - Základní umělecká škola v Třeboni 

Vladimíra Strnadlová

Taneční a pohybová výchova

Od 5ti let navštěvovala kurzy pohybové výchovy a baletu ( klasického tance ) v Příbrami. V době středoškolských studií si k tomu přibrala dvouletý kurz na Lidové konzervatoři v Praze - obor současný tanec pod vedením Ivanky Kubicové.

V době svého zaměstnání v Praze se dál věnovala baletu, ale měla také mnoho příležitostí navštěvovat taneční kurzy různého zaměření -  jazzdance, flamenco (T. Krištůvková), step (Z. Pilecký) a lidové tance (manželé Rejškovi).

Absolvovala 3leté vzdělávání pro pedagogy v Tanečním centru Praha, konzervatoř o.p.s. a vystudovala nástavbové studium taneční pedagogiky na HAMU Praha (klasický tanec u Olgy Páskové).

Tanečním zážitkem byl pro ni vždy Mezinárodní týden tance, kterého se v letech 1993 - 2004 každoročně zúčastňovala. Týdenní tréninky s renomovanými tanečními pedagogy z Evropy i USA  (Donlin Foreman, Samuel Wuersten, Bruno Genty, Jeanne Solan, Bruce Taylor, Claudie Jacquelin, Derek Wiliams, Jochen Heckmann, Julio Rivera, Michael Popper, Attila Egerházy, Martin Kilvády, Meir Knopper) jí obohatily nejen o klasiku vyučovanou americkým stylem, ale i o další techniky, vzniklé ve 20. století, které neznala.

Pedagogické činnosti se  již jako svému povolání věnuje od roku 1995. Zjistila však, že pro malé dětské tělo je lepší přirozenější pohyb než dril techniky a začala hledat nové cesty...  
Na základě svých bohatých zkušeností se postupně přiklonila k tvořivé taneční výchově  založené na prolínání klasické taneční techniky a současného tance s propojením tvůrčího sebevyjádření  prožitků dětí v improvizaci. Při výuce i tvorbě je jí inspirací a pomocníkem  její korepetitor, výborný hudebník Radim Sládek.

Je členkou Odborné rady NIPOS – ARTAMA Praha pro scénický tanec.

e-mail: sachemka@seznam.cz

POÚTSTČTSONE
                                          

Novinky e-mailem:

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Slavnostní otevření nové učebny v Lomnici nad Lužnicí

Dne 9. 10. 2019 byla na pobočce v Lomnici nad Lužnicí slavnostně otevřena nová učebna pro potřeby ZUŠ Třeboň.

více

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ!!

Nové informace ze Spolku rodičů!!

Předsedkyně Spolku rodičů svolává Členskou schůzi Spolku rodičů, která proběhne v sále ZUŠ 24. 10. 2019 od 18 hodin. Více v odkazu.

https://www.zustrebon.cz/c-222-aktuality.html​

Základní umělecká škola, Třeboň, Masarykovo nám. 20/I

Masarykovo nám. 20, Třeboň I, 379 01, Třeboň

Identifikátor datové schránky:  kw5jg6b

PODATELNA >>

Ředitel:

MgA. Matouš K. Řeřicha
e-mail: reditel@zustrebon.cz
telefon: 384 722 323

Zástupce ředitele:

Mgr. Jitka Bastlová
e-mail: zastupce@zustrebon.cz

Alena Kohoutová
e-mail: kohoutova@zustrebon.cz

Odloučená pracoviště ZUŠ Třeboň

  • Lomnice nad Lužnicí
  • Suchdol nad Lužnicí
  • České Velenice

 


Partneři školy:

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím