ZUŠ Třeboň - Základní umělecká škola v Třeboni 

Vladimíra Strnadlová

Taneční a pohybová výchova

Od 5ti let navštěvovala kurzy pohybové výchovy a baletu ( klasického tance ) v Příbrami. V době středoškolských studií si k tomu přibrala dvouletý kurz na Lidové konzervatoři v Praze - obor současný tanec pod vedením Ivanky Kubicové.

V době svého zaměstnání v Praze se dál věnovala baletu, ale měla také mnoho příležitostí navštěvovat taneční kurzy různého zaměření -  jazzdance, flamenco (T. Krištůvková), step (Z. Pilecký) a lidové tance (manželé Rejškovi).

Absolvovala 3leté vzdělávání pro pedagogy v Tanečním centru Praha, konzervatoř o.p.s. a vystudovala nástavbové studium taneční pedagogiky na HAMU Praha (klasický tanec u Olgy Páskové).

Tanečním zážitkem byl pro ni vždy Mezinárodní týden tance, kterého se v letech 1993 - 2004 každoročně zúčastňovala. Týdenní tréninky s renomovanými tanečními pedagogy z Evropy i USA  (Donlin Foreman, Samuel Wuersten, Bruno Genty, Jeanne Solan, Bruce Taylor, Claudie Jacquelin, Derek Wiliams, Jochen Heckmann, Julio Rivera, Michael Popper, Attila Egerházy, Martin Kilvády, Meir Knopper) jí obohatily nejen o klasiku vyučovanou americkým stylem, ale i o další techniky, vzniklé ve 20. století, které neznala.

Pedagogické činnosti se  již jako svému povolání věnuje od roku 1995. Zjistila však, že pro malé dětské tělo je lepší přirozenější pohyb než dril techniky a začala hledat nové cesty...  
Na základě svých bohatých zkušeností se postupně přiklonila k tvořivé taneční výchově  založené na prolínání klasické taneční techniky a současného tance s propojením tvůrčího sebevyjádření  prožitků dětí v improvizaci. Při výuce i tvorbě je jí inspirací a pomocníkem  její korepetitor, výborný hudebník Radim Sládek.

Je členkou Odborné rady NIPOS – ARTAMA Praha pro scénický tanec.

e-mail: sachemka@seznam.cz

POÚTSTČTSONE
                                          

Novinky e-mailem:

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

"Bachovská cesta"

1. ročníku mezinárodní soutěže "Bachovská cesta" se zúčastnily i naše dvě žačky ze třídy paní učitelky BcA. Martiny Krausové. Gratulujeme ke krásné reprezentaci naší školy!!

více

Advent a Vánoce v Třeboni 2019

Základní umělecká škola, Třeboň, Masarykovo nám. 20/I

Masarykovo nám. 20, Třeboň I, 379 01, Třeboň

Identifikátor datové schránky:  kw5jg6b

PODATELNA >>

Ředitel:

MgA. Matouš K. Řeřicha
e-mail: reditel@zustrebon.cz
telefon: 384 722 323

Zástupce ředitele:

Mgr. Jitka Bastlová
e-mail: zastupce@zustrebon.cz

Alena Kohoutová
e-mail: kohoutova@zustrebon.cz

Odloučená pracoviště ZUŠ Třeboň

  • Lomnice nad Lužnicí
  • Suchdol nad Lužnicí
  • České Velenice

 


Partneři školy:

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím