Mgr. Michaela Kajerová

V ZUŠ Třeboň vyučuje předměty literárně dramatického oboru.

Vystudovala filologii a základy společenských věd na pedagogické a filozofické fakultě OU a dramatickou výchovu na DAMU. Pravidelně se účastnila celostátních dílen dramatické výchovy

a akcí Nipos – Artama.

Pedagogickou praxi získala působením na základních a jazykových školách. 10 let pracovala jako referentka odboru kultury a oddělení turistického informačního centra v Třeboni.

Scénáristicky, dramaturgicky a organizačně zajišťovala kulturní akce včetně jejich moderování (Novoroční ohňostroj, Ples Pětilisté růže, pietní akty, Zážitkové večery ve vodárenské věži, Malá noční dostaVĚŽníčka, Muzejní noc, Den otevřených ateliérů, Ježíškova pošta, Třeboň plná andělů…). Pravidelně účinkovala v historických slavnostech, v projektech Třeboň Rožmberská, Třeboň barokní a v rámci Nocí divadel.

Napsala knihu „Třeboň“ a sérii informačních a propagačních brožur. Publikovala v regionálním, republikovém i zahraničním tisku a má dlouholeté zkušenosti z práce pro rozhlasové a televizní stanice.

Jako průvodkyně pracovala v historických objektech i pro cestovní kanceláře. Je autorkou scénářů prohlídek Galerie buddhistického umění, Divadla J. K. Tyla a nočních kostýmovaných prohlídek Fantom divadla.

Kontakt: michaela.kajerova@seznam.cz

Mládí a Bohuslav Martinů

Ve dnech 22. 4. - 24. 4.2024 vyrazili naši zpěváci do Poličky, kde proběhla celostátní pěvecká soutěžní přehlídka Mládí a Bohuslav Martinů. Gratulujeme žákům ke krásným umístěním v silné konkurenci!! Zároveň děkujeme paní učitelce MgA. Stanislavě Blažíčkové a panu korepetitorovi Petru Egertovi B.A. za vynikající reprezentaci školy.

Ústřední kolo ve hře na klavír

Ve dnech 25. 4. - 28. 4. 2024 proběhlo v ZUŠ Taussigova Praha Ústřední kolo soutěže žáků ve hře na klavír. Naše škola tam měla jedno želízko v ohni v podobě klavírního dua Di Sinistra. Gratulujeme děvčatům ke krásnému umístění a paní učitelce BcA. Martině Krausové děkujeme za kvalitní přípravu jejich svěřenkyň!!