ZUŠ Třeboň - Základní umělecká škola v Třeboni 

Akademie Umění a kultury

Akademie umění a kultury – vzdělávání III. věku je určena pro osoby v postproduktivním věku, tj. pro seniorky, seniory a občany ve věku 55+.

Poskytneme odborné studium ve všech uměleckých oborech - hudebním, výtvarném, tanečním a literárně-dramatickém. Zájemcům umožníme smysluplné a aktivní naplnění volného času specificky zaměřeným studiem, které bude vhodně naplňovat vaše potřeby, a to jak psychické - tvořivost, seberealizace, uplatnění, tak potřeby sociální - navázání nových kontaktů s vrstevníky podobných zájmů apod.

Úkolem Akademie je tak motivovat občany seniorského věku k aktivnímu přístupu k životu a posílení jejich duševní i fyzické kondice prostřednictvím umění. Ve městech, kde AUK Třeboň při ZUŠ bude působit, tak vznikne komplexně pojatá veřejná instituce (v porovnání s jinými městy i kraji v ČR ojedinělá), která bude otevřená pro umělecké vzdělávání všech generací.

 V ZUŠ Třeboň tak vznikne skutečný prostor mezigenerační solidarity a komunikace, který vhodně doplní dlouhodobý cíl školy, a to je vytvořit v ZUŠ Třeboň lokální, sociálně kulturní prostředí, kde se žáci a učitelé cítí bezpečně. Mikrosvět, kde jsou žáci vnímaví, ohleduplní a učitelé dodržují pravidla vzájemných vztahů, která si sami nastavují.

Vzdělávání v uměleckých oborech bude personálně zabezpečeno kvalifikovanými a plně aprobovanými pedagogy z řad učitelů ZUŠ, nebo specializovanými lektory z oblasti celoživotního vzdělávání.

Bude probíhat formou didakticky přizpůsobených individuálních či skupinových výuk, přednášek, cvičení, seminářů, návštěv koncertů a představení, rozdělených do pololetních částí, tzv. zimních a letních semestrů, jednou za čtrnáct dní v trvání 1 - 2 vyučovacích hodin, převážně v dopoledních hodinách, ale ke studiu lze využít i čas večerní.

V průběhu vzdělávání nejsou studenti hodnoceni a semestry nejsou zakončeny zápočtovým týdnem, ani zkouškou. Účast ve výuce se bude zaznamenávat studentům do indexu. Účastník studia, který splní po 2 letech stanovené podmínky, se stane absolventem Akademie umění a kultury Třeboň a je mu vydán certifikát na slavnostní promoci za účasti zástupců Krajského úřadu, měst v našem regionu a dalších významných hostů.

Partneři projektu

Partnerem projektu je Krajský úřad Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice zastoupený hejtmanem Mgr. Jiřím Zimolou. A města, ve kterých má ZUŠ Třeboň svá působiště.

Odloučené pracoviště ZUŠ Třeboň s působností AUK Třeboň a Suchdol nad Lužnicí.

Jak se můžete přihlásit?

Závazné přihlášky ke studiu pro akademický rok se podávají od května do června v kanceláři ZUŠ Třeboň případně elektronicky.

Další případné informace Vám rádi podáme na 384 722 326 nebo na info@zustrebon.cz

Kapacita omezena!

Vzdělávání na AUK Třeboň je bezplatné!

Slavnostní imatrikulace proběhne 20. 9. 2016. od 10 hodin v Divadle J. K. Tyla Třeboň.

Motto projektu:

„Pohled na to, co je v přírodě a umění krásné, vzbudí vzpomínky na ty, které milujeme“
Stendhal

 

Kolektiv pedagogů ZUŠ Třeboň chápe možnost vznikající akademie umění a kultury jako velmi důležitý okamžik ve vývoji uměleckého vzdělávání a získávání dalších zkušeností nejen po pedagogické, ale i lidské stránce pohledu na umění a kulturu.

Těšíme se na Vás…

POÚTSTČTSONE
                                          

Novinky e-mailem:

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Mene Tekel 2018

Gratulujeme oceněným žákům a jejich paní učitelce!!

více

Okresní kolo taneční soutěžní přehlídky

Gratulujeme našim tanečníkům a paní učitelce Vladimíře Strnadlové ke krásným úspěchům!!

více

Benefiční koncert

Všichni jste srdečně zváni!!

Výsledková listina okresního kola ve hře na dechové nástroje

Dne 5. 3. 2018 naši žáci soutěžili v Jindřichově Hradci. Gratulujeme ke krásným výsledkům a přejeme mnoho štěstí do krajského kola!! 

více

Výsledková listina okresního kola v sólovém zpěvu

Postupujícím žákům gratulujeme a přejeme, ať jim to zpívá v krajském kole!!

více

Základní umělecká škola v Třeboni

Hradební 24, Třeboň 37901

Identifikátor datové schránky:  kw5jg6b

PODATELNA >>

Ředitel:

MgA. Matouš K. Řeřicha
e-mail: reditel@zustrebon.cz
telefon: 384 722 323

Zástupce ředitele:

Mgr. Jitka Bastlová
e-mail: zastupce@zustrebon.cz

Alena Kohoutová
e-mail: kohoutova@zustrebon.cz

Odloučená pracoviště ZUŠ Třeboň

  • Třeboň, Masarykovo náměstí
  • Lomnice nad Lužnicí
  • Lužnice
  • Suchdol nad Lužnicí
  • České Velenice
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím