Akademie Umění a kultury

Při Základní umělecké škole Třeboň již třetím rokem působí Akademie umění a kultury.

Vážení milovníci umění milí spoluobčané a přátelé,

Akademie umění a kultury – vzdělávání III. věku (AUK Třeboň) přijímá nové studenty pro nový běh dvouletého studia. V uplynulých dvou letech jsme na AUK vzdělávali 80 studentů.

O AUK Třeboň při Základní umělecké škole Třeboň, Hradební 24.

Akademie umění a kultury – vzdělávání III. věku je určena pro osoby v postproduktivním věku, tj. pro seniorky, seniory a občany ve věku 55+. Poskytujeme jim odborné studium ve všech uměleckých oborech – hudebním (zpěv, klavír, varhany, akordeon, kytara, housle, violoncello, dechové – žesťové a dřevěné nástroje, bicí nástroje) výtvarném (malba, kresba, grafika, počítačová grafika, fotografie, modelování – sochařství), tanečním (Klasické taneční techniky, Současný tanec, Taneční průprava) a literárně-dramatickém (recitace, dramatika – herectví, autorské psaní). Zájemcům umožňujeme smysluplné a aktivní naplnění volného času specificky zaměřeným studiem, který vhodně naplňuje jejich potřeby, a to jak psychické - tvořivost, seberealizace, uplatnění, tak potřeby sociální - navázání nových kontaktů s vrstevníky podobných zájmů apod.

Úkolem Akademie je tak motivovat občany seniorského věku k aktivnímu přístupu k životu a posílení jejich duševní i fyzické kondice prostřednictvím umění. Ve městech, kde AUK Třeboň při ZUŠ působí, vznikla komplexně pojatá veřejná instituce (v porovnání s jinými městy i kraji v ČR jsme před dvěma lety byli ojedinělí), která je otevřená pro umělecké vzdělávání všech generací.

V ZUŠ Třeboň tak vznikl skutečný prostor mezigenerační solidarity a komunikace, který vhodně doplnil dlouhodobý cíl školy, a to bylo vytvořit v ZUŠ Třeboň lokální, sociálně kulturní prostředí, kde se žáci a učitelé cítí bezpečně. Mikrosvět, kde jsou žáci vnímaví, ohleduplní a učitelé dodržují pravidla vzájemných vztahů, která si sami nastavují.

Vzdělávání v uměleckých oborech je personálně zabezpečeno kvalifikovanými a plně aprobovanými pedagogy z řad učitelů ZUŠ, nebo specializovanými lektory z oblasti celoživotního vzdělávání.

Studium probíhá formou didakticky přizpůsobených individuálních či skupinových výuk, přednášek, cvičení, seminářů, rozdělených do pololetních částí, tzv. zimních a letních semestrů, jednou za čtrnáct dní v trvání 1 - 2 vyučovacích hodin, převážně v dopoledních hodinách, ale ke studiu lze využít i čas večerní.

V průběhu vzdělávání nejsou studenti hodnoceni a semestry nejsou zakončeny zápočtovým týdnem, ani zkouškou. Účast ve výuce se zaznamenává studentům do indexu. Účastník studia, který splní po 2 letech stanovené podmínky, se stane absolventem Akademie umění a kultury Třeboň a je mu vydán certifikát na slavnostní promoci za účasti zástupců Krajského úřadu, měst v našem regionu a dalších významných hostů.

Partneři projektu

Partnerem projektu je Krajský úřad Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice zastoupený hejtmankou Mgr. Ivanou Stráskou.

Odloučená pracoviště ZUŠ Třeboň s působností AUK Třeboň

Suchdol nad Lužnicí, České Velenice a Lomnice nad Lužnicí.

Jak se můžete přihlásit?

Závazné přihlášky ke studiu pro akademický rok se podávají do 30. června v kanceláři ZUŠ Třeboň

případně elektronicky na www.zustrebon.cz.

Další případné informace Vám rádi podáme na 384 722 326 nebo na info@zustrebon.cz

Kapacita omezena!

Vzdělávání na AUK Třeboň je bezplatné!

Slavnostní imatrikulace proběhne 26. 9. 2018 od 10 hodin v koncertním sále ZUŠ Třeboň.

Motto projektu:

„Pohled na to, co je v přírodě a umění krásné, vzbudí vzpomínky na ty, které milujeme“

Stendhal

Kolektiv pedagogů ZUŠ Třeboň chápe Akademii umění a kultury jako velmi důležitou součást uměleckého vzdělávání a získávání dalších zkušeností nejen po pedagogické, ale i lidské stránce pohledu na umění a kulturu.

Těšíme se na Vás…

NÁBOR NOVÝCH ŽÁKŮ DO LDO

Přijímací talentové zkoušky pro zájemce o literárně dramatický obor proběhnou 25. a 26. 6. 2018.

Spolek sdružení rodičů při ZUŠ Třeboň

POZOR!!

VALNÁ HROMADA SPOLKU RODIČŮ PROBĚHNE 19. 6. 2018 V DIVADLE J. K. TYLA OD 18 HODIN!!

PŘIJĎTE VŠICHNI, BUDOU SE PROJEDNÁVAT DŮLEŽITÉ VĚCI. VÍCE V ODKAZU.

Novohradská flétna 2018

Gratulujeme soutěžícím a jejich pedagogům za krásnou reprezentaci školy!!

Zlivská kytara 2018

Gratulujeme žákům kytarového oddělení a jejich pedagogům za vynikající reprezentaci školy!!

AUK - PŘIJÍMÁME NOVÉ STUDENTY

Akademie umění a kultury – vzdělávání III. věku je určena pro osoby v postproduktivním věku, tj. pro seniorky, seniory a občany ve věku 55+. Pro akademický rok 2018/2019 a 2019/2020 přijímáme nové zájemce o studium.  Přihláška ke studiu ke stažení zde.

AUK - PROMOCE

Slavnostní promoce studentů AUK akademického roku 2016/2017 a 2017/2018 proběhne 30. 5. 2018 od 13 hodin v Divadle J. K. Tyla, Třeboň!!

Výchovný koncert pro žáky 2.-5. tříd ZŠ

Záznamy z dopoledního představení je možné vidět na kanále YouTube ZUŠ Třeboň :-)

Ústřední kolo soutěže žáků ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu

Gratulujeme třeboňským účastnicím ústředního kola v sólovém a komorním zpěvu a jejich paní učitelce MgA. Stanislavě Blažíčkové za krásná umístění!! Poděkování a gratulace patří též jejich paní korepetitorce BcA. Lucii Slaninové :-)