Bc. MgA. Stanislava Bargerová Blažíčková

Zpěv

Hudební obor: přípravná pěvecká výchova, sólový zpěv

MgA. Stanislava Blažíčková Bargerová vystudovala v roce 1985 Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích, obor ruský jazyk - hudební výchova a začala učit na LŠU v Počátkách, kde byla také vedoucí pobočky. Později vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění, obor sólový zpěv a několik let byla členkou opery Janáčkova divadla v Brně. Nastudovala celou řadu operních a koncertních děl ( W. A. Mozart, L. van Beethoven, R. Wagner, G. Rossini, E. L. Weber, A. Dvořák, L. Janáček, B. Smetana, O. Nedbal, B. Martinů atd.). V roce 2010 úspěšně ukončila bakalářské studium školského managemetu na Pedagogické fakultě Karlovy unoverzity v Praze.

Pravidelně bývá členem porot: pěvecká soutěž Pražský pěvec, Písňová soutěž Bohuslava Martinů, Ústřední kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu, poroty krajských kol soutěže v sólovém a komorním zpěvu, workshopy zpěvu.

Ředitelkou  Základní umělecké školy v Třeboni se stala v roce 1994. Školu převzala v zanedbaném a rozloženém stavu jak po stránce personální, tak i materiální. Za 18 let poctivé práce se ze školy stala prestižní hudební instituce, respektovaná na celorepublikové úrovni. Škola se dodnes pyšní kvalitním materiálním zázemím a nadstandartním vybavením hudebními nástroji. Díky vlastní pedagogické práci a práci vybraných kvalitních učitelů se škola těší velkému zájmu rodičů o studium na ZUŠ Třeboň. MgA. S. Blažíčková úspěšně zastávala funkci ředitelky až do roku 2012, kdy v bezprecedentním konkurzním řízení o funkci ředitelky přišla. V současné době na této škole vyučuje zpěv děti a studenty od 5 do 26 let. Vychovala řadu žáků, kteří studují zpěv na konzervatořích v České republice a v zahraničí. Žáci se pravidelně účastní soutěží v sólovém zpěvu, kde dosahují výrazných úspěchů a předních umístění. Mezi největší úspěchy patří 1. místo  v celostátní soutěži ZUŠ ve zpěvu v roce 2006 a 2012, 1. místo na Mezinárodní pěvecké soutěži Imricha Godina na Slovensku v roce 2006 a 2014, kde získala ocenění Pedagog roku, 2. místo ve stejné mezinárodní soutěži na Slovensku v roce 2013,1. místo žákyně v Písňové soutěži Bohuslava Martinů v Praze, 1. místo v mezinárodní soutěži Žerotín v Olomouci.

Pracovní úspěchy od roku 2012

Ústřední kolo v sólovém a komorním zpěvu 2012, Turnov

• 1. cena (Sylvie Sedlecká¨)

Mezinárodní písňová soutěž Bohuslava Martinů 2013, Praha

• 1. cena (Sylvie Sedlecká)

Mezinárodní pěvecká soutěž Imricha Godina 2013, Vráble, Slovensko

• 2. cena (Sylvie Sedlecká)

Mezinárodní pěvecká soutěž Imricha Godina 2014, Vráble, Slovensko

• 1. cena (Sylvie Sedlecká)
  • cena Talent Jihočeského kraje (Sylvie Sedlecká)

Mezinárodní písňová soutěž Bohuslava Martinů 2014, Praha

• čestné uznání (Tereza Jurašová)

Ústřední kolo v sólovém a komorním zpěvu 2015, Turnov

• 2. cena v sólovém zpěvu ( Kristýna Čábelová )
  • 3. cena v sólovém zpěvu (Linda Havránková )
  • 2. cena v komorním zpěvu (Havránková, Prášilová)

Mezinárodní soutěž Pro Bohemia 2015

• čestné uznání (Sylvie Sedlecká)

Mezinárodní pěvecká soutěž Pražský pěvec 2016, Praha

• 3. cena a cena Dětské opery, členství v Dětské opeře Praha (Kristýna Čábelová)
  • 2x čestné uznání a cena za interpretaci písně (Sára Hejlová, Sebastian Kabrna)

Mezinárodní písňová soutěž Bohuslava Martinů 2016, Praha

• 3. cena (Kristýna Čábelová)
Přijatí žáci na konzervatoře a střední školy:
Petr Horák - Církevné konzervatorium Bratislava
Sylvie Sedlecká - Státní konzervatoř Praha
Anna Malechová - SPGŠ Prachatice

Cena Thálie 2016 Lenka Pavlovič

e-mail: s.blazickova@tiscali.cz

Lenka Pavlovič

Rozhovor Týdeníku Rozhlas s držitelkou Thálie 2017 Lenkou Pavlovič.

Věřte, zázraky se dějí

Žákyně Kristýna Čábelová získala 3. cenu na mezinárodní pěvecké soutěži Pražský pěvec a stala se členkou Dětské opery Praha.

Mimořádný úspěch mladé pěvkyně Lenky Pavlovič

Operní zpěvačka Lenka Pavlovič získala Thálii

Velenická rodačka nominována na Thálii 2016

Absolventka ZUŠ Třeboň nominována na Thálii

Prague Junior Note 2018

Gratulujeme paní učitelce BcA. Martině Krausové a mladým klavíristkám za krásnou reprezentaci školy!

Promoce studentů AUK

30. 5. 2018 proběhla v třeboňském divadle J. K. Tyla slavnostní promoce studentů AUK. Tisková zpráva a fotodokumentace v odkazu :-)

NÁBOR NOVÝCH ŽÁKŮ DO LDO

Přijímací talentové zkoušky pro zájemce o literárně dramatický obor proběhnou 25. a 26. 6. 2018.

AUK - PŘIJÍMÁME NOVÉ STUDENTY

Akademie umění a kultury – vzdělávání III. věku je určena pro osoby v postproduktivním věku, tj. pro seniorky, seniory a občany ve věku 55+. Pro akademický rok 2018/2019 a 2019/2020 přijímáme nové zájemce o studium.  Přihláška ke studiu ke stažení zde.